KONST / Litografier / Serigrafi 13272511
nr 1327 2511
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Serigrafi, Komposition med lilja. Signerad, numrerad 93/100, daterad -1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 68x55,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:40:57
18/5 19:20:25
18/5 19:25:14
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt